Acılı baba CNN TÜRK’e konuştu, Eylem Tok’a seslendi: Çamura battınız, çırpındıkça batıyorsunuz

Türkiye’nin konuştuğu kazada Eylem Tok ve 17 yaşındaki oğlu hala firari. Aci ailesinin kederli bekleyişi tam 68 gündür devam ediyor. O kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin babası Özer Aci 68 günde yaşananları CNN TÜRKmuhabiri Merve Tokaz’a anlattı. Baba Özer, Eylem Tok’a bir kez daha seslendi.

Acılı baba CNN TÜRK’e konuştu, Eylem Tok’a seslendi: Çamura battınız, çırpındıkça batıyorsunuz
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.05.2024
A+
A-

Bir çocuk babası Oğuz Murat Aci… Cinayet gibi kazaya kurban gideli tam 68 gün oldu. Eylem Tok ve kazaya karışan oğlu Timur Cihantimur Amerika’da firari hayatlarına devam ediyor ama burada 68 günlük Aci ailesinin yası, acısı hala yüreklerinde. Onlar adalet istiyorlar.

Baba Özer Aci, CNN TÜRK’ten Merve Tokaz’a 68 gündür yaşadıklarını anlattı;

Biz gecelerle gündüzlerimizi karıştırdığımız için sadece takvim günü gibi geliyor ama geçmiş 68 günün belki 38 gününü hatırlamıyorum. Samimi olarak söylüyorum, hatırlamıyorum. Bu üzücü olay olay. Böyle bir olayda şok mu yaşadık, atlatamadık, yüreğimizdeki bu yara kapanmadı, üzerine su serpilmedi. Böyle devam ediyor.

Ben adalet istiyorum. Ben hak istiyorum. Ben hukuk istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti. Ben de buna sonsuz kadar inanıyorum. Hiçbir şey gizli kalmayacak. Buna da inanıyorum. Eylem Tok eninde, sonunda adalete gelip teslim olacak. Ama bugün ama yarın gelip teslim olacak.

Ben mezarda yatan oğluma, küçücük 1 yaşında konuşamayan torunuma içtenlikle şunu diyebilmem lazım; ‘Bak yavrum, bak ufak oğlum benim, bak suçlular geldi. Adalete teslim oldu.’ diyebilmem lazım. Diyemedikten sonra, ben her gün mezara boş gidiyorum boş geliyorum. Oğluma bir şey söyleyemiyorum. Bir şey diyemiyorum. ‘Mücadele ediyorum’ diyorum. Mücadeleden vazgeçmeyeceğim.

“ÇAMURA BATTINIZ, ÇIRPINDIKÇA BATIYORSUNUZ”

Tekrar ediyorum… Eylem hanım bir an önce dönün, adalete teslim olun. Sizi yönlendiren yanlış yönlendiriyor. Çamura battınız, çırpındıkça batıyorsunuz. Ben merhametliyim, vicdanlıyım. Onlar da merhametli olsun, vicdanlı olsun. Empati kursunlar. Onun çocuğu 160-170 ile orman yolunda gidende, sürat yapanda acaba hiç mi vicdanları sızlamadı. Defalarca ceza yemiş ormanlık alanda, o bölgede ‘dur’ dememişler. Yine araba vermişler. Belki başkaları da öldü. Belki başkalarından dolayı bu tecrübeyi edinip yurt dışına hızlı bir şekilde kaçtılar.

Gelsinler, adalete teslim olsun. Yazıklar olsun. Cezaları varsa çekecekler.

OĞUZ MURAT ACİ’NİN OĞLUNUN BABASIZ KALMASI

Beni şu an hayatta tutan o. Nefes alıp vermem, yaşamam. Azıcık da olsa yaşama sevincim o.

BABA BÜLENT CİHANTMUR EN SON NE ZAMAN İLETİŞİM KURDU?

En son avukatları vasıtasıyla oğlumun 7. günü burada Kur’an okunuyordu. Sabah erkenden avukatımı aramışlar ‘Gelelim, taziyeye gidelim’ diye. ‘Bizim adetimizde bir gün Kur’an’ımız var. Yani sizinle ilgilenemeyiz’ gibi söylemiş. Şöyle düzelttim; Kusura bakmasınlar. Bugün uygun değil ama ben ilk başta ne söylemişsem aynı söylememi tekrar ediyorum. Eski hanımıyla oğlu adalete teslim olur, buyursun gelsinler.

Sözümü yine tekrar ediyorum. Adalete teslim ettikleri gün gelebilirler.

SORUŞTURMADA TEK TUTUKLU OLAN AYŞE CEREN SALTOĞLU’NUN TAHLİYE EDİLMESİ

Tutuklanması yanlıştı. Salıverilmesi de yanlış. Bir insan suçluysa, tutuklanmışsa şu an niye salıverildi bir ay sonra? Asıl tutuklanması gereken baba. Baba ailenin çete reisi. Organize eden, yurt dışına kaçışını sağlayan, haberi olan. Ama sözde onun hiçbir şeyden haberi yok. O kliniğe gidiyor, eşi ve çocuğu havalimanına gidiyor. Ama haberi yok. Bir de cahil adam ya anlamaz bu tip şeylerden. Yani havayolunun ne tarafta, klinik ne tarafta… Çocuk mu kandırıyor, Allah aşkına. Biraz insan yalan söyler ama destekli söyler. Bir desteği olur arkasında. Bir sığınacağı nokta olur. Ayıp, kınıyorum yakıştıramıyorum.

Bu işin baş sorumlusu baba. Hala dışarıda. Niye dışarıda onu ben de bilmiyorum. Hukukumuz nasıl çalışıyor? 68 gündür ‘adalet, adalet’ dilimde tüy bitti. Bir tık yok, hareket yok. Tek başıma mücadele ediyor gibiyim. Öyle hissediyorum.

Şunu dile getireyim… Tek başıma mücadele ediyorum derken; Davada yalnız değilim. Binlerce Oğuz oluştu. Binlerce Oğuz’un kardeşi oluştu. Binlerce vicdanı merhametli insanlar oluştu. Acımızı acısı paylaşan insanlarımız var. Söylüyoruz ‘Adalet’ diyoruz, 68 gün oldu ortada bir şey yok.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.